Wszystkie aktualności

4fun Media chce przejmować firmy z branży mediów cyfrowych

25-09-2013

Grupa 4fun Media, nadawca stacji 4fun.tv i rebel: tv, planuje przejęcia na rynku mediów cyfrowych. W tym celu spółka rozpoczęła współpracę z firmą doradczą Capital One Advisers. Jak podano w komunikacie, kooperacja w ramach pozyskiwania inwestycji będzie obejmowała takie segmenty rynku jak m.in.: marketing internetowy, aplikacje mobilne, optymalizacyjne, wspierające sprzedaż, obszar społecznościowy, wydawnictwa i sklepy e-booków oraz audiobooków, a także innowacyjne produkty i usługi dla biznesu oraz z branży rozrywkowej. Capital One Advisers dostarczy też 4fun Media “know-how i narzędzi w budowaniu nowatorskich rozwiązań na rynku mediów i nowych technologii”.

Jesteśmy na etapie sporządzania long listy potencjalnych inwestycji. W pierwszym etapie dokonamy przeglądu funduszy seedowych, a w drugim wydawnictw e-booków i audiobooków – mówi Wirtualnemedia.pl Ewa Czekała, prezes 4fun Media.

 Dodaje, że spotkania negocjacyjne z konkretnymi podmiotami rozpoczną się w przyszłym tygodniu.Capital One Advisers to firma doradcza działająca na polskim rynku od ponad 10 lat. Specjalizuje się w doradztwie w transakcjach fuzji, przejęć i pozyskiwania kapitału. W przeszłości pracowała już dla 4fun Media.Grupa 4fun Media jest nadawcą kanałów muzycznych 4fun.tv, rebel:tv i TV.Disco. Jest także właścicielem spółki Program zajmującej się dystrybucją kanałów tematycznych.

Źródło:http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/4fun-media-chce-przejmowac-firmy-z-branzy-mediow-cyfrowych