Transakcje M&A (fuzje i przejęcia)

Fibar Group S.A.

www.fibaro.com/pl/

Doradztwo w procesie sprzedaży 100% akcji do grupy Nice.

FIBAR GROUP S.A. jest jednym ze światowych liderów technologicznych na rynku smart home i Internet of Things (IoT). Innowacyjne produkty zlokalizowanej w Poznaniu firmy, pod marką FIBARO, sprzedawane są na ponad 100 rynkach na całym świecie. Wielokrotnie nagradzany w pełni bezprzewodowy system FIBARO należy do najbardziej zaawansowanych na świecie i jest stale rozwijany o nowe projektowane i rozwijane przez FIBAR GROUP urządzenia i funkcjonalności. System FIBARO jest kompatybilny z urządzeniami innych światowych producentów, komunikującymi się m.in. w oparciu o protokoły Z-Wave i  WiFi, oraz współpracuje z technologią Apple Home Kit. W 2017 roku FIBAR GROUP S.A. uzyskała skonsolidowane przychody na poziomie 114 mln PLN i zatrudniała blisko 400 pracowników.

W okresie 2017-2018 jako doradca finansowy i transakcyjny doradzaliśmy Akcjonariuszom FIBAR GROUP S.A. przy sprzedaży 100% akcji do inwestora branżowego, Nice S.p.A. Wartość transakcji zawartej w lipcu 2018 roku wyniosła 63 mln EUR. Transakcja objęła dodatkowo earnout oparty o przyszłe wyniki Spółki za lata 2019, 2020 i 2021.

Notowana na giełdzie papierów wartościowych w Mediolanie Nice S.p.A. z siedzibą w Oderzo, Włochy, wraz ze spółkami zależnymi zajmuje się automatyką domową oraz rozwiązaniami z dziedziny bezpieczeństwa dla domu. Grupa Nice oferuje szeroki wybór nowoczesnych produktów z dziedziny zintegrowanej automatyki budynkowej, w tym systemów parkingowych i bezprzewodowych systemów alarmowych w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Grupa Nice jest bezpośrednio obecna w ponad 20 krajach, a jej produkty powstają w 12 fabrykach. Nice sprzedaje swoje produkty na ponad 100 rynkach. Przychody Grupy Nice za 2017 rok przekroczyły 325 mln EUR i zatrudnia ona 1.500 osób. Doradcami Nice S.p.A. w transakcji były instytucje Banca IMI oraz Clifford Chance.

Jeżeli mają Państwo pytania zapraszamy do kontaktu telefonicznego +48 508 111 974 lub skorzystania z formularza.