Pozyskanie kapitału i doradztwo

iTaxi. pl Sp. z o.o.

www.itaxi.pl

iTaxi.pl Sp. z o.o. jest właścicielem najszybciej rozwijającej się w Polsce aplikacji do zamawiania taksówek. Wykorzystywany przez Spółkę system GPS umożliwia śledzenie na mapie trasy pojazdu oraz wybór konkretnego samochodu na podstawie: marki, stawki za kilometr oraz czasu dojazdu. Spółka współpracuje z ponad 10 tys. taksówkarzy, a z aplikacji iTaxi można skorzystać w ponad 100 miastach, w tym w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Trójmieście. Rozwiązania iTaxi.pl skierowane są zarówno do klientów indywidualnych jak i biznesowych, którym iTaxi dostarcza kompleksowe narzędzie do zarządzania podróżami służbowymi z wykorzystaniem taksówek.

W 2016 roku jako doradca finansowy i transakcyjny doradzaliśmy udziałowcom iTaxi.pl Sp. z o.o., w tym założycielowi Stefanowi Batoremu oraz funduszowi Dirlango zarządzanemu przez Łukasza Wejcherta oraz Macieja Żaka. Transakcja obejmowała pozyskanie środków na dalszy dynamiczny rozwój Spółki, w tym pochodzących od nowego inwestora finansowego funduszu Experior Venture Fund. Łączna wartość transakcji wyniosła 8,0 mln zł.

Experior Venture Fund (EVF) dysponuje 80 mln PLN na inwestycje kapitałowe w polskie spółki z dużym potencjałem rozwoju. Fundusz jest inwestorem, który oferuje wsparcie strategiczne i operacyjne dla właścicieli i zespołu zarządzającego pomagające osiągać maksimum potencjału. W portfelu EVF są m.in. Tourmedica, XTRF, Fuero Games, Dr Omnibus, Algolytics, Inex System, Zencard i WeGirls.

Diralngo to założony w 2012 r. przez Łukasza Wejcherta wehikuł inwestycyjny skoncentrowany na inwestycjach w oparte na nowoczesnych technologiach projekty łączące sferę online ze sferą offline, w tym przede wszystkim w zakresie technologii mobilnych i big data. W portfelu inwestycyjnym Dirlango znajdują się agencja performance marketingu LeadR Sp. z o.o., Netsprint Sp. z o.o. wiodący dostawca rozwiązań marketingu online, w tym największej w Polsce sieci marketingu behawioralnego AdKontekst, iTaxi Sp. z o.o., właściciel aplikacji służącej do zamawiania taksówek z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, Justtag czyli uruchomiona w 2012 r. aplikacja oferująca system zarządzania programami lojalnościowymi, w tym kartami czy rabatami oraz Virgin Mobile Polska.

Jeżeli mają Państwo pytania zapraszamy do kontaktu telefonicznego +48 508 111 974 lub skorzystania z formularza.