Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  FINANSOWYSUPERMARKET.PL

Sprzedaż 100% udziałów do Grupy Wirtualna Polska

W 2015 roku jako doradca finansowy i transakcyjny doradzaliśmy właścicielom portalu Finansowysupermarket (Grupie ClickAd oraz trzem osobom fizycznym, założycielom Spółki) przy sprzedaży 100% udziałów w spółce do inwestora branżowego – Money.pl Sp. z o.o., wchodzącej w skład Grupy Wirtualna Polska.

Wartość transakcji wyniosła 12,5 mln zł.

Finansowysupermarket.pl Sp. z o.o. to właściciel serwisu finansowysupermarket.pl oraz 100% udziałowiec Web Broker Sp. z o.o., właściciela serwisu jedenwniosek.pl. Oba serwisy to niezależne porównywarki produktów i usług finansowych ofertowanych przez kilkadziesiąt instytucji finansowych.

Grupa Clickad S.A. to holding spółek mediowych i technologicznych działających w obszarze rozwiązań interaktywnych, performance marketingu oraz rozwoju technologii big data. W okresie transakcji w skład holdingu wchodziło sześć spółek: Clickad Interactive (kampanie i strategie online, budowa stron internetowych), All4Afillate (RTB, social media, mobile), Clickometrics (technologia modelowania danych, AI, big data), SocialSignals (performance marketing w social media), Click4mobile (serwisy mobilne), SavingCloud (e-comerce FMCG). Wśród akcjonariuszy Clickad S.A. znajdowały się fundusze zarządzane przez 3TS Capial Partners, jeden z czołowych funduszy private equity inwestujący w regionie CEE.

Grupa Wirtualna Polska S.A. jest liderem rynku online w Polsce, posiadając takie serwisy jak wp.pl, o2.pl, Money.pl, Pudelek.tv, Dobreprogramy.pl. Ponadto, Grupa WP jest właścicielem serwisów e-commerce: Domodi, Homebook, Conceptshop.pl.

Akwizycja wpisała się w strategię spółki, uzupełniła kompetencje oraz zwiększyła skalę działania i udział rynkowy Grupy Witrualna Polska w segmencie finansowego e-commerce.

Klient:

FINANSOWYSUPERMARKET.PL

Adres www:

finansowysupermarket.pl

Rodzaj transakcji:

M&A (fuzje i przejęcia)

Wartość transakcji:

12.5 mln zł

Inwestor

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej