Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  LK DESIGNER SHOPS S.A.

Oferta akcji i upublicznienie na rynku NewConnect

W 2015 r. przeprowadziliśmy dla LK Designer Shops S.A. ofertę prywatną akcji, z której Spółka pozyskała 1,12 mln zł. Następnie pełniliśmy funkcję Autoryzowanego Doradcy Spółki.

LK Designer Shops to polska niezależna spółka projektancka założona przez Lidię Kalita i Andrzeja Kalita specjalizująca się w projektowaniu oraz sprzedaży detalicznej ekskluzywnych kolekcji mody damskiej, obejmujących najwyższej jakości odzież, obuwie i akcesoria. Spółka prowadzi sprzedaż pod własną, rozpoznawalną marką „LIDIA KALITA”, za pośrednictwem sklepów franszyzowych i multibrandowych, a także poprzez własny sklep internetowy.

Przed założeniem Spółki i wykreowaniem marki „LIDIA KALITA” Zarząd LK Designer Shops SA zbudował i rozwinął inną, popularną w Polsce markę odzieżową Simple. Do tego sukcesu poza udanymi kolekcjami odzieży, w znacznym stopniu przyczynił się autorski model promocji, prezentacji i sprzedaży wypracowany przez projektantkę Lidię Kalita oraz jej zespół. Z tej perspektywy obecne kolekcje projektantki w ramach marki „LIDIA KALITA” bardzo dynamicznie zyskały popularność na polskim rynku, stając się synonimem wysokiej jakości oraz oryginalnego i nowoczesnego stylu. Obecnie LK Designer Shops S.A. korzysta z ponad dwudziestoletniego doświadczenia projektantki Lidii Kalita oraz przedsiębiorcy Andrzeja Kalita w zakresie projektowania, sprzedaży i marketingu odzieży damskiej oraz na ich sukcesie w rozwoju analogicznego modelu biznesowego w przeszłości. W 2019 roku powstała również nowa marka, załaożona przez Lidię Kalitę, Miss LK. Projektantka została wielokrotnie nagrodzona, m.in. w plebiscycie „Doskonałość mody”, miesięcznika „Twój Styl”, tytułowa Mistrzyni Stylu magazynu Elle oraz jako zwyciężczyni nagród Trofea Elle i Gazele Biznesu.

Klient:

LK DESIGNER SHOPS

Adres www:

esklep.lidiakalita.pl

Rodzaj transakcji:

NewConnect / GPW

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej