Transakcje M&A (fuzje i przejęcia)

Europejski Fundusz Leasingowy S.A.

www.efl.pl

Doradztwo w procesie nabycia 70% akcji w Spółce Hama Polska

Europejski Fundusz Leasingowy S.A. jest liderem w branży kompleksowych rozwiązań finansowych: leasingu, pożyczki, wynajmu długoterminowego, faktoringu oraz produktów dodatkowych. Zajmuje się finansowaniem samochodów osobowych i dostawczych, leasingiem maszyn i urządzeń, sprzętu IT, współpracując z czołowymi producentami i dostawcami. Spółka jest 100 % udziałowcem firmy Carefleet S.A. wyspecjalizowanej w wynajmie długoterminowym oraz właścicielem Eurofactor Polska S.A. oferującej usługi faktoringowe.

Hama Sp. z o. o. będąca operatorem znaku towarowego DBK Rental, należy do Grupy DBK, największego w Polsce dostawcy produktów i usług dla sektora TFL. Firma działa na polskim rynku od 2007 roku, świadcząc kompleksowe, bezpieczne i nowoczesne usługi wynajmu pojazdów użytkowych dla branży transportowej. Oferuje rozwiązania dla firm poszukujących wygodnych i elastycznych metod optymalizacji kosztów utrzymania floty.

Europejski Fundusz Leasingowy S.A. został strategicznym partnerem Grupy DBK.

Capital One Advisers była wyłącznym doradcą transakcyjnym przy nabyciu 70% akcji Hama Polska, działającej pod znakiem towarowym DBK Rental, przez Europejski Fundusz Leasingowy S.A (EFL).
Transakcja została rozpoczęta w lutym 2020 r. i zamknięta 29 maja 2020 r., po uzyskaniu wydanej przez Komisję Europejską zgody na koncentrację.