Jesteśmy tam, gdzie powstają nowoczesne technologie

Pasjonują nas rynki, które rozwijają się najszybciej

Aktualności  |  Najnowsze transakcje

Capital One Advisers doradcą Akcjonariuszy i Spółki przy sprzedaży Audioteka S.A. do Grupy Wirtualna Polska

 |  capone

Capital One Advisers był doradcą finansowym i transakcyjnym Akcjonariuszy Sprzedających – Giza Polish Ventures I FIZAN, WEV Partners Limited z siedzibą na Cyprze i Osób fizycznych, jak również Spółki Audioteka S.A., przy sprzedaży 60% akcji Audioteka S.A. do Grupy Wirtualna Polska. Wartość transakcji wyniosła 95 mln zł.

Transakcja została sfinalizowana w dniu 29 września 2022 r. w drodze nabycia przez Stacja Służew Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – spółkę zależną Wirtualna Polska Holding S.A.– pakietu większościowego akcji oraz warrantów subskrypcyjnych Audioteka S.A. Uprzednio, w 2021 r., Stacja Służew nabyła pakiet ok. 6,8% akcji Spółki.

Doradcami prawnymi w transakcji były kancelarie: Clifford Chance, która doradzała spółce WEV Partners oraz firmie inwestycyjnej Giza Polish Ventures, oraz Baker McKenzie, działająca na rzecz Wirtualna Polska Holding.

Audioteka S.A. to lider polskiego rynku audiobooków i innych treści audio oferujący poprzez swoją platformę ponad 20 tys. tytułów, zarówno w modelu subskrypcyjnym (Audioteka Klub), jak i w sprzedaży detalicznej (Audioteka Store), w tym produkcji własnych. Audioteka działa na kilku rynkach geograficznych i jest dostępna w ponad 10 językach, w tym polskim, czeskim, niemieckim, szwedzkim i hiszpańskim. Po transakcji dotychczasowy Zespół Zarządzający Audioteki będzie kontynuował współpracę ze Spółką. Filarami wzrostu działalności w kolejnych latach będą wg opublikowanych informacji m.in. dalsze inwestycje w treści własne, promocja programu subskrypcyjnego Audioteki wraz z innymi usługami subskrypcyjnymi Wirtualnej Polski oraz intensyfikacja działań marketingowych na rynku polskim i za granicą. W 2021 r. Spółka odnotowała blisko 90 mln zł przychodów i ponad 14 mln zł EBITDA.

Wirtualna Polska jest holdingiem technologicznym prowadzącym działalność mediową, reklamową oraz e-commerce, aktywnie konsolidującym polski rynek. Od 2015 roku Wirtualna Polska Holding S.A. jest notowana w na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W okresie 12 miesięcy zakończonych w czerwcu 2022 roku przychody spółki wyniosły prawie 207 mln euro, a skorygowana EBITDA ok. 73 mln euro.

arrow Wstecz

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej