Jesteśmy tam, gdzie powstają nowoczesne technologie

Pasjonują nas rynki, które rozwijają się najszybciej

Aktualności  |  Najnowsze transakcje

Capital One Advisers wprowadził Eskimos S.A. na NewConnect

 |  capone

Spółka Eskimos S.A. zadebiutowała na NewConnect 19 sierpnia 2010 roku jako 155 spółka notowana w Alternatywnym Systemie Obrotu. Kurs akcji na zakończenie pierwszej sesji wzrósł o ponad 10 proc. w stosunku do ceny emisyjnej i wynosił 0,96 PLN.
Eskimos S.A. działa w sektorze B2B, wytwarzając mrożone owoce i warzywa na zlecenie innych przedsiębiorstw, które następnie sprzedają produkty pod własnymi markami. W strukturze sprzedaży spółki średnio 80% stanowią klienci zagraniczni (głównie z rynku niemieckiego, austriackiego i francuskiego). Odbiorcami produktów Eskimos S.A są największe międzynarodowe firm sektora spożywczego, w tym Frosta AG, Bonduelle, Grupa Ardo, Frenzel oraz Jütro Jessen. W przypadku sprzedaży krajowej Eskimos S.A. koncentruje się na obsłudze najbardziej wymagających klientów, w tym producentów artykułów spożywczych dla dzieci, np. Nutricia Polska.
W ofercie prywatnej akcji serii C spółka pozyskała ponad 0,5 mln PLN. Środki te zostaną przeznaczone na działania rozwojowe i pro-wzrostowe. Średnioterminowym celem strategicznym spółki jest przejęcie konkurencyjnego zakładu zajmującego się przetwórstwem owocowo-warzywnym, posiadającego wolne moce produkcyjne oraz dostęp do bazy surowcowej z obszaru Polski centralnej.

Źródło: eskimossa.pl

arrow Wstecz

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej