Jesteśmy tam, gdzie powstają nowoczesne technologie

Pasjonują nas rynki, które rozwijają się najszybciej

Aktualności  |  Najnowsze transakcje

Capital One Advisers współpracuje z Horus Energia w obszarze pozyskania inwestora kapitałowego

 |  capone

Z przyjemnością informujemy, że Capital One Advisers jest doradcą Horus Energia Sp. z o.o. w procesie pozyskania inwestora kapitałowego. Horus Energia to wiodący polski producent dostosowanych do potrzeb odbiorców zaawansowanych zespołów prądotwórczych zasilanych m.in. gazem, w tym wodorem. Siedziba oraz zakład produkcyjny Spółki zlokalizowane są w Sulejówku w aglomeracji warszawskiej. Spółka zapewnia swoim klientom własne, stabilne, elastyczne i przyjazne dla środowiska źródła energii.

Horus Energia przystąpiła do procesu pozyskania partnera kapitałowego w celu realizacji celów strategicznych, m.in. dalszego zwiększania skali produkcji, rozwoju w segmencie kogeneracyjnych źródeł energii w formacie DBOOT (ang. Develop, Built, Own, Operate, Transfer) we współpracy z odbiorcami źródeł energii, takimi jak ciepłownie, szkoły, dzielnice miast, rozwoju przemysłowych pomp ciepła, a także w celu umożliwienia wykupu udziału kapitałowego największego Udziałowca.

W 2022 roku Horus Energia uzyskała przychody na poziomie 72 mln zł i EBITDA w wysokości 7 mln zł. Przy zmiennych cenach energii, coraz więcej odbiorców poszukuje stabilnych jej źródeł. Spółka jest znana ze swojego zaangażowania na rzecz ochrony środowiska i bezpieczeństwa energetycznego, co czyni ją atrakcyjną okazją inwestycyjną m.in. dla funduszy inwestycyjnych zainteresowanych zrównoważonym rozwojem.

arrow Wstecz

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej