Jesteśmy tam, gdzie powstają nowoczesne technologie

Pasjonują nas rynki, które rozwijają się najszybciej

Aktualności  |  Najnowsze transakcje

Grupa Rosti przejmuje Bianor Polska i Rumunia

 |  capone

Nimbus ogłosił podpisanie umowy w sprawie zbycia 100% udziałów w grupie Bianor na rzecz Rosti Group. Doradcą Nimbus Investment było Capital One Advisers.
Bianor zajmuje się wytwarzaniem produktów metodą formowania wtryskowego oraz dostarczaniem rozwiązań z zakresu montażu, największym producentom OEM w sektorach małego sprzętu AGD, urządzeń elektrycznych i akcesoriów bezpieczeństwa. Bianor została założona jako polsko-holenderska spółka joint venture w 1997 roku w Białymstoku. W czasie intensywnego rozwoju Bianor zbudowała nowoczesną fabrykę w Białymstoku (2012) oraz drugi zakład w Ploiesti w Rumunii (2013) położonym 60 km od Bukaresztu. Łącznie, oba zakłady zajmują ponad 20 000 m2 nowoczesnych powierzchni produkcyjnych oraz 12 000 m2 powierzchni magazynowej. Firma Bianor posiada ponad 80 wytryskarek o sile zwarcia od 50 do 1 200 ton.
Spółka Bianor zostanie przyłączona do europejskiego pionu Grupy Rosti zarządzanego przez Wiceprezesa Wykonawczego na Europę i Zastępcę Prezesa Grupy Rosti, pana Barry’ego Coughlana, który skomentował to następująco „Jesteśmy bardzo zachwyceni nabyciem Bianor. Ta transakcja zwiększy nasz potencjał, możliwości, bazę Klientów oraz umiejscowienie geograficzne, dając Rosti możliwość obsługi dodatkowych Klientów w naszej globalnej działalności. Bianor posiada znakomitą kulturę organizacyjną, wykwalifikowanych i zaangażowanych pracowników, nowoczesne zakłady oraz reputację innowacyjnych i stale się doskonalących. Wszystko to stanowi uzupełnienie oraz doskonale komponuje się z naszą wizją „The Rosti Way”.
Edwin Puijpe z Nimbus Investments z siedzibą w Holandii i Niemczech, przedstawiciel Inwestora, dodał: „Wspólnie z lokalnym zarządem ciężko pracowaliśmy w ciągu ostatnich ośmiu lat, aby doprowadzić firmę Bianor do jej dzisiejszego stanu. W tym okresie zainwestowaliśmy w dwie nowe fabryki. Baza klientów została powiększona z trzech do ponad 15 Klientów – producentów OEM, wszystkich przodujących w swoich sektorach. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć, uzyskanych dzięki zaangażowanemu kierownictwu i pracownikom, którym pragniemy podziękować. Jesteśmy przekonani, że Bianor daje będzie kontynuować swój wzrost i rozwijać się pod przywództwem Rosti”.

arrow Wstecz

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej