Jesteśmy tam, gdzie powstają nowoczesne technologie

Pasjonują nas rynki, które rozwijają się najszybciej

Aktualności  |  Najnowsze transakcje

iTaxi z 8 mln zł finansowania od Experior Venture Fund

 |  capone

Firma taksówkowa iTaxi pozyskała 8 milionów złotych finansowania z funduszu Experior Venture Fund. Kapitał ma zostać w całości przeznaczony na rozwój spółki.

iTaxi to należąca do Dirlango Łukasza Wejherta i Macieja Żaka platforma służąca do zamawiania taksówek i realizacji przewozów. Obecnie firma oferuje swoje usługi w największych miastach Polski (m.in. Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni i Sopocie) i ma w swojej flocie ponad 10 tys. taksówek.

W oficjalnym komunikacie potwierdzono, że fundusz Experior Venture Fund postanowił zainwestować w iTaxi kwotę 8 mln zł. Spółka zasłaniając się tajemnicą nie podaje jaka jest obecnie jej wycena, ani ile udziałów oddała inwestorowi w zamian za wspomnianą kwotę.

Według zapewnień iTaxi pieniądze pozyskane z inwestycji zostaną w całości przeznaczone na rozwój firmy – rozbudowę działu handlowego, rekrutację kierowców oraz marketing. Firma zapowiada też wejście ze swoimi usługami do kolejnych miast.

– Od lat naszą uwagę skupiamy na innowacyjnych przedsięwzięciach z dużym potencjałem wzrostu, a inwestycja w iTaxi bardzo dobrze się w tę strategię wpisuje – podkreśla w komunikacie Kinga Stanisławska, partner zarządzający i założyciel Experior Venture Fund. – W naszej ocenie iTaxi oferuje nowoczesne rozwiązanie i posiada ogromny potencjał wzrostu. Bardzo cenimy również wysokie kompetencje i doświadczenie zespołu zarządzającego iTaxi. Wierzymy, że wspólnie możemy przyczynić się do rozwoju tej firmy – dodaje.

Źródło: WIRTUALNE MEDIA

arrow Wstecz

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej