iTaxi z 8 mln zł finansowania od Experior Venture Fund

22-03-2016

Firma taksówkowa iTaxi pozyskała 8 milionów złotych finansowania z funduszu Experior Venture Fund. Kapitał ma zostać w całości przeznaczony na rozwój spółki.

iTaxi to należąca do Dirlango Łukasza Wejherta i Macieja Żaka platforma służąca do zamawiania taksówek i realizacji przewozów. Obecnie firma oferuje swoje usługi w największych miastach Polski (m.in. Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni i Sopocie) i ma w swojej flocie ponad 10 tys. taksówek.

W oficjalnym komunikacie potwierdzono, że fundusz Experior Venture Fund postanowił zainwestować w iTaxi kwotę 8 mln zł. Spółka zasłaniając się tajemnicą nie podaje jaka jest obecnie jej wycena, ani ile udziałów oddała inwestorowi w zamian za wspomnianą kwotę.

Według zapewnień iTaxi pieniądze pozyskane z inwestycji zostaną w całości przeznaczone na rozwój firmy – rozbudowę działu handlowego, rekrutację kierowców oraz marketing. Firma zapowiada też wejście ze swoimi usługami do kolejnych miast.

– Od lat naszą uwagę skupiamy na innowacyjnych przedsięwzięciach z dużym potencjałem wzrostu, a inwestycja w iTaxi bardzo dobrze się w tę strategię wpisuje – podkreśla w komunikacie Kinga Stanisławska, partner zarządzający i założyciel Experior Venture Fund. – W naszej ocenie iTaxi oferuje nowoczesne rozwiązanie i posiada ogromny potencjał wzrostu. Bardzo cenimy również wysokie kompetencje i doświadczenie zespołu zarządzającego iTaxi. Wierzymy, że wspólnie możemy przyczynić się do rozwoju tej firmy – dodaje.

Źródło: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/itaxi-z-8-mln-zl-finansowania-od-experior-venture-fund