Jesteśmy tam, gdzie powstają nowoczesne technologie

Pasjonują nas rynki, które rozwijają się najszybciej

Aktualności  |  Najnowsze transakcje

Medicalgorithmics pozyskuje z emisji rekordowe 56 mln złotych

 |  capone

Wspólnie z DM Trigon przeprowadziliśmy na przełomie I i II półrocza 2012 r. emisję akcji telemedycznej spółki Medicalgorithmics S.A., w wyniku czego pozyskała ona 56 mln zł. To rekordowa emisja w 2012 r. Jednocześnie była to druga tego typu transakcja zrealizowana przez Capital One Advisers dla Medicalgorithmics.

Zebranie tak dużej kwoty nie udało się dotychczas żadnej notowanej na NewConnect spółce z obszaru biomedycyny, wcześniej rekordzistą był Biomed Lublin S.A., który pozyskał 35 mln zł.

Transakcja udała się pomimo niepewnej sytuacji makroekonomicznej oraz negatywnego sentymentu na rynku kapitałowym. Emisja kierowana była przede wszystkim do inwestorów finansowych, w tym funduszy OFE. Dzięki pozyskanym środkom Medicalgorithmics będzie kontynuował ekspansję w Ameryce Północnej, a jej strategia zakłada rozwój poprzez przejęcia innych podmiotów.

Według szacunków Medicalgorithmics, rynek cardic safety, na którym działa, wart jest 1,7 mld zł, z czego większość przypada na USA, będącym kluczowym obszarem działalności spółki.

Źródło: MEDICALGORITHMICS

arrow Wstecz

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej