Jesteśmy tam, gdzie powstają nowoczesne technologie

Pasjonują nas rynki, które rozwijają się najszybciej

Aktualności  |  Najnowsze transakcje

Spółka LK Designer Shops S.A. debiutuje na NewConnect

 |  capone

Spółka LK Designer Shops S.A. 28 maja 2015 r. zadebiutowała na rynku NewConnect. Jest to 434. spółka notowana na NewConnect oraz 10. debiut na tym rynku w 2015 roku. Firma, założona przez Lidię Kalitę i Andrzeja Kalitę, specjalizuje się w projektowaniu i sprzedaży odzieży kobiecej klasy premium.
W latach 1993-2013 Pani Lidia Kalita była współzałożycielką, projektantką i dyrektor kreatywną w spółce Simple Creative Products Sp. z o.o. W 2013 r. postanowiła odejść ze struktur tego podmiotu, by rozpocząć projektowanie odzieży damskiej pod własnym nazwiskiem, tworząc autorską markę „LIDIA KALITA”. Emitent jest jedynym właścicielem tej marki.
Poprzednik prawny Emitenta, tj. spółka LK Designer Shops Sp. z o.o., została zawiązana w dniu 12 czerwca 2014 roku i do końca 2014 r. otworzyła 5 sklepów odzieżowych, w tym 3 sklepy własne oraz 2 sklepy franczyzowe oraz uruchomiła sprzedaż internetową. Emitent na dzień niniejszego dokumentu aktywnie zarządza wymienionymi punktami sprzedaży. Dodatkowo w I kwartalne 2015 r. otworzone zostały kolejne punkty sprzedaży – dwa sklepy własne w Lublinie oraz Warszawie, a także uruchomiona została sprzedaż produktów marki „LIDIA KALITA” w dwóch sklepach multibrandowych w Kielcach oraz Gliwicach.
LK Designer Shops to niezależna spółka projektancka założona przez Lidię Kalitę i Andrzeja Kalitę specjalizująca się w projektowaniu, prowadzeniu działalności marketingowej oraz sprzedaży w formule handlu detalicznego – za pośrednictwem sklepów własnych, sklepu internetowego oraz sklepów franczyzowych – ekskluzywnych kolekcji mody dla kobiet, obejmujących wysokiej jakości odzież, obuwie i akcesoria damskie. Spółka jako podmiot handlowy funkcjonuje od lipca 2014 r. jednak faktyczna działalność wokół rozwoju marki odzieżowej prowadzona jest od stycznia 2014 roku. Siedzibą Spółki jest Warszawa.

Podstawowym przedmiotem operacyjnej działalności Spółki jest:
– projektowanie kolekcji odzieży damskiej,
– zlecanie i kontrola jakości produkcji,
– sprzedaż odzieży, obuwia i akcesoriów w salonach własnych,
– rozwój sieci sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju,
działania marketingowe i reklamowe związane z promocją marki oraz pozycjonowaniem oferty asortymentowej w grupie towarów luksusowych.
W okresie kilkumiesięcznej historii rozwoju marki „LIDIA KALITA” ukończono i wprowadzono do sprzedaży trzy kolekcje odzieży damskiej (dwie wiosenno-letnie oraz jedną jesienno-zimową), z których każda prezentowała ok. 350 modeli. Dwie pierwsze regularne kolekcje odniosły duży sukces sprzedażowy, co świadczy o wysokim poziomie rozpoznawalności marki „LIDIA KALITA” na rynku oraz jej pozytywnym odbieraniu przez klientów. Najnowsza kolekcja wiosna –lato 2015 aktualnie wprowadzona została do sprzedaży w lutym br.

Źródło: FINANSE EGOSPODARKA

arrow Wstecz

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej