Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  CENTRUM KLIMA S.A.

IPO na GPW

Od roku 2007 działaliśmy jako doradca finansowy i transakcyjny Centrum Klima S.A., jej Zarządu i Założycieli. W okresie 2008-2009 doradzaliśmy przy sporządzeniu prospektu emisyjnego oraz przygotowaniu i realizacji oferty publicznej na GPW w wysokości ponad 30 mln zł.

Centrum Klima S.A. to wiodący na polskim rynku oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych wykorzystywanych przede wszystkim w budownictwie. Firma działa na rynku wentylacji i klimatyzacji od 1995 roku, a od 2009 akcje spółki notowane były na GPW w Warszawie. W okresie realizacji transakcji Centrum Klima prowadziła jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w swoim sektorze w Europie, zatrudniając ok. 200 pracowników. Działalność Spółki obejmuje dwa podstawowe obszary: produkcję elementów instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnych oraz dystrybucję szerokiej gamy komplementarnych produktów stosowanych w instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Centrum Klima oferuje produkty spełniające najsurowsze normy, ponadto Spółka wdrożyła system zarządzana jakością ISO 9001:2008. Dzięki dbałości o produkty, Centrum Klima była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach za innowacyjność i jakość. Spółka otrzymała m.in. tytuły: Perły Polskiej Gospodarki, Jakość Roku oraz Lider Innowacji.

Spółce i jej Akcjonariuszom doradzaliśmy w okresie 2007-2012, pozyskując kolejne rundy kapitału z rynku publicznego i niepublicznego, a następnie inwestora strategicznego. Od 2008 roku Spółka przy naszym udziale stała się podmiotem notowanym na NewConnect, a w 2009 roku zadebiutowała na rynku głównym GPW. Następnie w 2012 roku została przejęta przez światowego potentata w dziedzinie wentylacji, firmę Lindab AB i weszła w skład międzynarodowej grupy, co przyczyniło się istotnie do zwiększenia pozycji Lindab na rynku polskim.

Klient:

CENTRUM KLIMA S.A.

Adres www:

lindab-polska.pl

Rodzaj transakcji:

Pozyskanie kapitału i doradztwo

Wartość transakcji:


ponad 30 mln zł

Inwestor

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej