Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  FIBAR GROUP S.A.

Sprzedaż 100% akcji do Nice Group

W okresie 2017-2018 jako doradca finansowy i transakcyjny doradzaliśmy Akcjonariuszom FIBAR GROUP S.A. przy sprzedaży 100% akcji do włoskiego inwestora branżowego, Nice S.p.A.

Wartość transakcji zawartej w lipcu 2018 roku wyniosła 63 mln EUR. Transakcja objęła dodatkowo earnout oparty o przyszłe wyniki Spółki za lata 2019, 2020 i 2021.

FIBAR GROUP S.A. to jeden ze światowych liderów technologicznych na rynku smart home i Internet of Things (IoT). Innowacyjne produkty zlokalizowanej w Poznaniu firmy, pod marką FIBARO, sprzedawane są na ponad 100 rynkach na całym świecie. Wielokrotnie nagradzany w pełni bezprzewodowy system FIBARO należy do najbardziej zaawansowanych na świecie i jest stale rozwijany o nowe projektowane i rozwijane przez FIBAR GROUP urządzenia i funkcjonalności. System FIBARO jest kompatybilny z urządzeniami innych światowych producentów, komunikującymi się m.in. w oparciu o protokoły Z-Wave i WiFi, oraz współpracuje z technologią Apple Home Kit. W roku poprzedzjącym zawarcie transakcji FIBAR GROUP S.A. uzyskała skonsolidowane przychody na poziomie 114 mln zł i zatrudniała blisko 400 pracowników.

Notowana na giełdzie papierów wartościowych w Mediolanie Nice S.p.A. z siedzibą w Oderzo, Włochy, wraz ze spółkami zależnymi zajmuje się automatyką domową oraz rozwiązaniami z dziedziny bezpieczeństwa dla domu. Grupa Nice oferuje szeroki wybór nowoczesnych produktów z dziedziny zintegrowanej automatyki budynkowej, w tym systemów parkingowych i bezprzewodowych systemów alarmowych w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. W okresie realizacji transakcji Grupa Nice była bezpośrednio obecna w ponad 20 krajach, a jej produkty powstawające w kilkunastu fabrykach sprzedwano na ponad 100 rynkach. Przychody Grupy Nice w roku poprzedzającym transakcję przekroczyły 325 mln EUR i zatrudniała ona 1.500 osób. Doradcami Nice S.p.A. w transakcji były międzynarodowe instytucje: Banca IMI oraz Clifford Chance.

Klient:

FIBAR GROUP S.A.

Adres www:

fibaro.com/pl

Rodzaj transakcji:

M&A (fuzje i przejęcia)

Wartość transakcji:

63 mln EUR

Inwestor

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej