Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  VECTRA S.A.

Nabycie 100% udziałów w Śląskiej Telewizji Kablowej

W latach 2002-2004 Capital One Advisers był wyłączym doradcą finansowym i transakcyjnym Grupy VECTRA w procesie nabycia operatora telewizji kablowej Śląska Telewizja Kablowa od Innova Capital, 3TS Venture Partners i innych funduszy inwestycyjnych. W transakcji kompleksowo doradzaliśmy także w pozyskaniu finansowania dłużnego na relizację przejęcia – negocjacjach i zawarciu Umowy z bankiem finansującym.

Wartość transakcji nie została ujawniona.

Vectra S.A. jest liderem usług telekomunikacyjnych i wiodącym operatorem kablowym w Polsce. Oferuje nowoczesne usługi Internetu światłowodowego, telewizji cyfrowej, VOD, OTT, telefonii mobilnej i stacjonarnej, a także profesjonalne usługi dla biznesu. Grupa nieustannie rozwija swoje produkty, w tym usługę TV Smart, która umożliwia korzystanie z nowoczesnej platformy wideo w standardzie 4K, zarówno tradycyjnie poprzez dekoder, jak i poprzez aplikację mobilną, telewizor, czy przeglądarkę internetową. W zasięgu sieci operatora znajduje się ich 4,6 mln gospodarstw domowych.

W okresie realizacji transakcji Ślaska Telewizja Kablowa będąca celem akwizycyjnym Vectra S.A. była operatorem szerokopasmowej sieci TVK obejmującej łącznie 93.500 abonentów na obszarze ponad 150 tysięcy gospodarstw domowych. Znajdowała się na siódmym miejscu w rankingu operatorów TVK w Polsce. Swoim zasięgiem obejmowała kilkanaście miast. Poza oferowaniem swoim abonentom pakietów programów radiowo-telewizyjnych świadczyła również usługi dostępu do internetu. W 2005 roku przy naszym udziale 100% udziałów w spółce ŚTK nabyła VECTRA Technologie S.A., spółka zależna od VECTRA S.A. Z tą datą rozpoczęła się integracja organizacyjna i operatorska.

Przejęcie to było kolejnym etapem realizacji wieloletniej strategii rozwoju Grupy VECTRA, opartej na konsolidacji branży, modernizacji sieci oraz wprowadzaniu nowych usług. Nabycie Śląskiej Telewizji Kablowej oraz Telewizji Kablowej DAMI, które również obsługiwaliśmy, stanowiły dwie największe transakcje na rynku telewizji kablowych w tym okresie.

W styczniu 2020 r. Vectra sfinalizowała zakup 100% akcji spółki Multimedia Polska, jednocześnie stając się największym operatorem kablowym w Polsce.

Klient:

VECTRA S.A.

Adres www:

vectra.pl

Rodzaj transakcji:

M&A (fuzje i przejęcia)

Inwestor

Konsorcjum funduszy PE: Innova Capital i 3TS Venture Partners, Nova Polonia, FMO

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej