Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  VECTRA S.A.

Nabycie 100% udziałów w Telewizji Kablowej DAMI

W latach 2002-2004 Capital One Advisers był wyłączym doradcą finansowym i transakcyjnym Grupy VECTRA w procesie nabycia radomskiego operatora telewizji kablowej Dami od Grupy Polsat. W transakcji kompleksowo doradzaliśmy także w pozyskaniu finansowania dłużnego na relizację przejęcia – negocjacjach i zawarciu Umowy z bankiem finansującym.

Wartość transakcji nie została ujawniona.

Vectra S.A. jest liderem usług telekomunikacyjnych i wiodącym operatorem kablowym w Polsce. Oferuje nowoczesne usługi Internetu światłowodowego, telewizji cyfrowej, VOD, OTT, telefonii mobilnej i stacjonarnej, a także profesjonalne usługi dla biznesu. Grupa nieustannie rozwija swoje produkty, w tym usługę TV Smart, która umożliwia korzystanie z nowoczesnej platformy wideo w standardzie 4K, zarówno tradycyjnie poprzez dekoder, jak i poprzez aplikację mobilną, telewizor, czy przeglądarkę internetową. W zasięgu sieci operatora znajduje się ich 4,6 mln gospodarstw domowych.

Pierwszy kanał lokalny pod nazwą TV Dami został uruchomiony w 1992 roku w Radomiu, gdzie miał swoją główną siedzibę operator całej sieci. W kolejnych latach, wraz z ekspansją sieci na obszar kilku miast własne kanały pod szyldem TV Dami mogli oglądać także mieszkańcy Legnicy, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Oświęcimia, Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska-Kamiennej i Rzeszowa. Po przejęciu większościowego pakietu udziałów przez Grupę Polsat, nastąpiło z kolei pry naszym udziel przejęcie TVK Dami przez Vectra S.A.

Przejęcie to było kolejnym etapem realizacji wieloletniej strategii rozwoju Grupy VECTRA, opartej na konsolidacji branży, modernizacji sieci oraz wprowadzaniu nowych usług. Nabycie Telewizji Kablowej DAMI oraz Śląskiej Telewizji Kablowej, które również obsługiwaliśmy, stanowiły dwie największe transakcje na rynku telewizji kablowych w tym okresie.

W styczniu 2020 r. Vectra sfinalizowała zakup 100% akcji spółki Multimedia Polska, jednocześnie stając się największym operatorem kablowym w Polsce.

Klient:

VECTRA S.A.

Adres www:

vectra.pl

Rodzaj transakcji:

M&A (fuzje i przejęcia)

Inwestor

TELEWIZJA KABLOWA DAMI nabyta od

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej