Jesteśmy tam, gdzie powstają nowoczesne technologie

Pasjonują nas rynki, które rozwijają się najszybciej

Aktualności  |  Najnowsze transakcje

Fundusze PEManagers sprzedały udziały w Grupie eBroker. Kupującym Bauer Media Group

 |  capone

Helix Ventures Partners FIZ (HVP), fundusz zarządzany przez Grupę Private Equity Managers (PEManagers), sprzedaje wszystkie udziały w Grupie eBroker. Kupującym jest Grupa Bauer Media
Dotychczasowi właściciele podpisali umowę sprzedaży udziałów w Mediasoft Polska Sp. z o. o., spółce działającej pod nazwą Grupa eBroker. Fundusze zarządzane przez PEManagers zbyły wszystkie posiadane udziały, stanowiące większość w kapitale zakładowym spółki. Swój pakiet sprzedał też jej założyciel, Jacek Paciorek. Nabywającym jest Grupa Bauer Media, globalna grupa medialna bardzo aktywna w segmencie internetowym (właściciel Grupy INTERIA.pl). Stopa zwrotu IRR przy realizacji tej transakcji osiągnęła dla funduszy zarządzanych przez PEManagers ponad 60 proc.
Grupa eBroker ma bardzo mocną i ugruntowaną pozycję na rynku online lead generation w modelu marketingu efektywnościowego. Jest bardzo wartościową bazą wiedzy o produktach finansowych – Tworzy oraz prowadzi około 200 własnych kampanii internetowych, dzięki którym spółka zdobywa zainteresowanych klientów dla czołowych instytucji finansowych,facho publikuje najświeższe informacje finansowe, profesjonalne rankingi, artykuły i felietony przygotowywane przez specjalistów branży. Duże znaczenie ma dla niej wiarygodność, rzetelność oraz obiektywność prezentowanych informacji. Użytkownik może w związku z tym z łatwością wybrać ofertę, która jest dla niego najlepsza. Fundusz HVP zainwestował w Grupę eBroker w 2010 i od tego czasu zaczęła bardzo szybko się rozwijać. Na chwilę obecną, grupa ma dużą bazę mailingową sprawdzonych i zainteresowanych produktami finansowymi potencjalnych klientów, jak również oferuje możliwość wyboru spośród ponad 70 produktów finansowych na serwisie eBroker.pl.
Grupa Interia.pl to główny gracz na rynku internetowym w Polsce, wchodząca w skład Grupy Bauer Media. Sztandarowym produktem Grupy jest portal horyzontalny Interia.pl. Portfolio firmy uzupełniają serwisy tematyczne oraz agencja Semahead i od niedawna porównywarka produktów ubezpieczeniowych Rankomat.pl. Grupa Interia.pl jest także jednym z największych podmiotów na polskim rynku reklamy online, w jej strukturach działają sieci reklamowe AdStyle, TechnoAd oraz AdRetail.
– Jako fundusz aktywnie angażujący się w budowanie wartości spółek portfelowych wspieraliśmy Grupę eBroker w realizowaniu strategii umacniania się na pozycji lidera rynku online lead generation. W czasie naszej inwestycji wspólnie z założycielem wdrożyliśmy rozwiązania, które uczyniły z Grupy eBroker nie tylko lidera sprzedaży produktów i usług finansowych, ale również rozwiniętą technologicznie platformę, na bazie której można zbudować biznes na większą skalę – powiedział Łukasz Wierdak, Investment Director w Private Equity Managers S.A.
– Dzięki współpracy z funduszem Grupa nie tylko wdrożyła szereg rozwiązań, które pozwoliły zdynamizować jej rozwój i przełożyły się na bardziej efektywną monetyzację treści, ale również zdobyła doświadczonego inwestora branżowego, z którym dalej dynamicznie będzie się rozwijać –powiedział Jacek Paciorek, założyciel i Prezes Grupy eBroker.
– Wzrost bezpieczeństwa i zaufania do Internetu sprawił, że coraz więcej sfer życia przenosimy do świata wirtualnego, w tym także zarządzanie swoimi finansami. Dostrzegamy te tendencje stąd decyzja o zakupie Grupy eBroker, a wcześniej Rankomat.pl, dzięki którym stajemy się potężnym graczem na rynku podmiotów ubezpieczeniowych i finansowych. – powiedział Artur Potocki, Prezes Zarządu Grupy Interia.pl.
– Grupa eBroker to przykład doskonałego wykorzystania możliwości, jakie daje współpraca z funduszem typu private equity/ venture capital. Otrzymany w okresie inwestycji kapitał i wsparcie naszych ekspertów pozwoliły jej usprawnić procesy biznesowe, zacieśnić współpracę z wiodącymi podmiotami finansowymi w kraju oraz istotnie poprawić model biznesowy. W efekcie wartość Grupy wzrosła dynamicznie, a nasze fundusze osiągnęły ponad 60 – proc. stopę zwrotu IRR na tej inwestycji – mówi Fabian Bohdziul, zarządzający funduszu Helix Ventures Partners FIZ.

arrow Wstecz

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej