Jesteśmy tam, gdzie powstają nowoczesne technologie

Pasjonują nas rynki, które rozwijają się najszybciej

Aktualności  |  Najnowsze transakcje

Rynek NewConnect – Magazyn Forbes

 |  capone

Na NewConnect trwa właśnie naturalna selekcja, której prowadząca alternatywny rynek akcji GPW nie była w stanie dokonać metodami administracyjnymi. Zgodnie z zasadą, co nas nie zabije, to nas wzmocni – jeśli NC nie obumrze, to ma przed sobą potężną hossę.

– Odsetek firm wartościowych wśród tych, które teraz pojawiają się na rynku, jest wyższy – ocenia Marcin Duszyński, prezes Capital One Advisers.

To przekonanie Duszyńskiego wynika z faktu, że w miejsce inwestorów detalicznych na NewConnect pojawiają się stopniowo inwestorzy instytucjonalni i zagraniczni: łączny udział tych dwóch grup w obrotach sięgnął w pierwszym półroczu 2012 roku 28 proc. i był najwyższy w historii. Bez zwrócenia się do nich nie można dziś przeprowadzić na NC żadnej większej, przynajmniej kilkumilionowej oferty. Jednocześnie, jeśli trafiają się rzeczywiście innowacyjne firmy, inwestorzy ci gotowi są sięgnąć głębiej do kieszeni.

W lipcu Capital One Advisers przeprowadził drugą emisję akcji spółki Medicalgorithmics, producenta systemu PocketECG służącego do zdalnego monitorowania pracy serca, z której firma pozyskała 56 mln złotych. Medicalgorithmics nie miał kłopotów ze sprzedażą nowych papierów także dlatego, że od debiutu na NC w listopadzie zeszłego roku kurs akcji podskoczył ponad 200 procent.

Źródło: FORBES

arrow Wstecz

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej