Jesteśmy tam, gdzie powstają nowoczesne technologie

Pasjonują nas rynki, które rozwijają się najszybciej

Aktualności  |  Najnowsze transakcje

Rekordowe przychody gigantów

 |  capone

W zestawieniu TOP 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej widać coraz mocniejszą pozycję Polski i Ukrainy, a słabnącą Węgier. Czołówkę rankingu opanowały firmy paliwowe.

Na trzecie miejsce pod względem liczby przedsiębiorstw w rankingu TOP 500 wybiła się Ukraina, która powiększyła stan posiadania o połowę, z 43 do 66 firm. Wszystkie ukraińskie przedsiębiorstwa uwzględnione w zestawieniu zwiększyły przychody przeciętnie o 43 procent. Efekt odrodzenia po głębokiej depresji, w jakiej znalazła się ukraińska gospodarka w 2009 roku (spadek PKB o 15 proc.), jest dobrze widoczny także na warszawskiej GPW, na której od początku 2010 r. zadebiutowało osiem firm z Ukrainy. Od maja tego roku giełda wylicza indeks WIG-Ukraine, w skład którego wchodzą akcje 10 spółek notowanych na głównym parkiecie.

To efekt pracy wykonanej przez giełdę, ale także podobieństw kulturowych, językowych i w sposobie prowadzenia biznesu, które sprawiają, że wybór naszego rynku jest dla ukraińskich przedsiębiorców dość naturalny ocenia Marcin Duszyński, prezes Capital One Advisers, która świadczy usługi corporate finance.

Jego firma przygotowuje właśnie ofertę kolejnej ukraińskiej spółki, która zadebiutuje na NewConnect, alternatywnym rynku akcji prowadzonym przez GPW. Chodzi o Chmielnicki Mlyn, specjalizujący się w uprawach oraz przechowywaniu zbóż, a także produkcji i sprzedaży mąki.

Źródło: FORBES

arrow Wstecz

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej