Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  VECTRA S.A.

Finansowanie dłużne przejęcia dwóch znaczących operatotów komunikacji szerokopasmowej

W latach 2002-2004 Capital One Advisers był doradcą finansowym oraz doradcą transakcyjnym Grupy VECTRA w procesie nabycia dwóch dużych operatorów telewizji kablowej, TVK Dami i Śląskiej Telewizji Kablowej. Kompleksowo doradzaliśmy w pozyskaniu finansowania dłużnego na realizację obu przejęć, negocjacjach i zawarciu umów z bankami finansującymi.

Vectra S.A. jest liderem usług telekomunikacyjnych i największym operatorem kablowym w Polsce. Oferuje nowoczesne usługi Internetu światłowodowego, telewizji cyfrowej, VOD, OTT, telefonii mobilnej i stacjonarnej, a także profesjonalne usługi dla biznesu. Grupa nieustannie rozwija swoje produkty, w tym usługę TV Smart, która umożliwia korzystanie z nowoczesnej platformy wideo w standardzie 4K, zarówno tradycyjnie poprzez dekoder, jak i poprzez aplikację mobilną, telewizor, czy przeglądarkę internetową. Obecnie z 4 mln usług Grupy Vectra korzysta ponad 1,7 mln gospodarstw domowych, a w zasięgu sieci operatora znajduje się ich 4,6 mln.

W styczniu 2020 r. Vectra sfinalizowała zakup 100% akcji spółki Multimedia Polska, jednocześnie stając się największym operatorem kablowym w Polsce.

Klient:

VECTRA S.A.

Adres www:

vectra.pl

Rodzaj transakcji:

Pozyskanie kapitału i doradztwo

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej