Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  POLSKI BANK KOMÓREK MACIERZYSTYCH S.A.

Pozyskanie prywatnego inwestora finansowego

W latach 2005-2006 dla Polskiego Banku Komórek Macierzystych S.A. świadczyliśmy usługi doradztwa finansowego, w wyniku czego Spółka pozyskała prywatnego inwestora kapitałowego i środki na cele rozwojowe.

Wartość transakcji nie została ujawniona publicznie.

Polski Bank Komórek Macierzystych działa na rynku międzynarodowym pod marką Grupy FamiCord od 2002 roku. Głównym obszarem działania jest pozyskiwanie, przetwarzanie i długotrwałe przechowywanie komórek macierzystych pobranych z krwi pępowinowej. Celem Polskiego Banku Komórek Macierzystych S.A. jest zapewnienie rodzinie dostępu do komórek macierzystych dziecka w przypadku konieczności leczenia. W latach 2016-2022 spółka Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. notowana była na GPW.

Grupa FamiCord działa w bezpośrednio Polsce, Hiszpanii, Turcji, Łotwie, Węgrzech, Rumunii, Włoszech oraz poprzez partnerów biznesowych m.in. w Szwecji, Ukrainie, Serbii i Wielkiej Brytanii. Pod względem liczby nowo pozyskanych próbek jest bankiem numer 1 w Europie i jednym z największych pod względem całkowitego stanu magazynowanych jednostek. Dodatkowo Grupa inwestuje w rozwój usług w zakresie wytwarzania produktów leczniczych terapii zaawansowanej (ATMP), uważanych za jeden z najważniejszych kierunków rozwoju medycyny.

Klient:

POLSKI BANK KOMÓREK
MACIERZYSTYCH S.A.

Adres www:

pbkm.pl

Rodzaj transakcji:

Pozyskanie kapitału i doradztwo

Inwestor

Inwestor prywatny

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej