Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  SOCIETE GENERALE ASSET MANAGEMENT

Sprzedaż 100% udziałów w spółce Ad.point sp. z o.o. do Grupy Lagardère

Działając dla Société Générale Asset Management, w latach 2006-2007 Capital One Advisers pełnił funkcję doradcy finansowego Funduszu w procesie sprzedaży spółki mediowej Ad.point Sp. z o.o. (sieć 26 radiostacji, w tym Antyradio) do inwestora strategicznego – Eurozet/Lagardère Active Radio International.

Wartość transakcji nie została upubliczniona.

W okresie realizacji transakcji Société Générale Asset Management stanowiła należącą do Société Générale – jednej z wiodących europejskich grup finansowych, firmę zarządzającą funduszami inwestycyjnymi i aktywami o łącznej wartości ponad 250 mld EUR, inwestującą w średniej wielkości przedsiębiorstwa na rynkach Europy Środkowo- Wschodniej i była udziałowcem CR Media S.A.

Ad.point Sp. z o.o. to spółka mediowa, właściciel sześciu popularnych marek radiowych i szeregu rozgłośni na terenie Polski. Była spółką zależną CR Media S.A. i w 2007 r. 100% udziałów w Ad.point zakupiła przy naszym udziale spółka Eurozet sp. z o.o., właściciel m.in. Radia Zet i Planety FM (d. Radiostacja).

Eurozet to działający w Polsce od 1993 roku holding mediowy skupiający spółki funkcjonujące na rynku radiowym, zajmujący się produkcją i nadawaniem programów radiowych, sprzedażą czasu reklamowego, działalnością brokerską dla stacji i serwisów internetowych, a także tworzeniem i zarządzaniem serwisami internetowymi, należący do holdingu Lagardère.

Lagardère to francuski holding, obecny w wielu krajach, na który składają się koncern mediowy Lagardère Media oraz udziały w EADS – europejskiej agencji kosmicznej i lotniczej. Stworzona w 1992 roku, Lagardère jest międzynarodową grupą działającą w ponad 40 krajach na całym świecie. Zatrudnia około 27 000 pracowników i generuje przychody przekraczające 5 mld euro.

Klient:

SOCIETE GENERALE ASSET MANAGEMENT

Adres www:

societegenerale.com/en

Rodzaj transakcji:

M&A (fuzje i przejęcia)

Inwestor

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej