Jesteśmy tam, gdzie powstają nowoczesne technologie

Pasjonują nas rynki, które rozwijają się najszybciej

Aktualności  |  Najnowsze transakcje

Kapitał nie dla słabeuszy

 |  capone

Trwają prace nad nowymi regulacjami. Spółkom mało innowacyjnym, o słabej kondycji trudniej będzie wejść na ten rynek. W 2011 r. na New Connect zadebiutowały aż 172 spółki. To prawie połowa wszystkich firm obecnie notowanych na tym alternatywnym rynku.

Głównym zadaniem autoryzowanego doradcy jest przygotowanie oferty dla inwestorów, poprzedzającej notowanie na New Connect. Oferta zakończy się sukcesem, jeśli inwestorzy obejmą całą (lub większą część) emisji akcji po założonej cenie. Jednak najpierw emitent wraz z doradcą muszą wykazać, że pozyskany od inwestorów kapitał zostanie przeznaczony na zyskowne projekty, które zwiększą wartość firmy.

Autoryzowany doradca jest również odpowiedzialny za to, aby dostarczona inwestorom dokumentacja zawierała rzetelne i pełne informacje o spółce. Inwestorzy, szczególnie ci instytucjonalni (TFI, OFE), mogą nie wyłożyć środków nawet na dobrze zapowiadający się biznes, jeśli nie otrzymają wysokiej jakości dokumentów.

Dlatego bardzo ważny jest wybór doradcy, który starannie przygotuje ofertę i z powodzeniem wprowadzi spółkę na New Connect. Najlepiej, jeśli ma już doświadczenia i co najmniej kilka udanych debiutów na koncie (tak jak np. Capital One Advisers).

Źródło: RP.PL

 

arrow Wstecz

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej