Jesteśmy tam, gdzie powstają nowoczesne technologie

Pasjonują nas rynki, które rozwijają się najszybciej

Aktualności  |  Najnowsze transakcje

Marcin Duszyński w PR 3 o pozyskiwaniu środków na innowacyjne projekty

 |  capone

26 października 2010 r. Marcin Duszyński, Advisers, był gościem Wiktora Legowicza, redaktora popularnej audycji „Bardzo Ważny Projekt”. Pozostałymi uczestnikami spotkania w studiu Programu Trzeciego Polskiego Radia byli ekonomista Paweł Satalecki oraz Marek Borzestowski, przewodniczący rady nadzorczej firmy InteliWISE.
W pierwszej części programu została poruszona kwestia zmiany sposobu liczenia przez Unię Europejską długu publicznego Polski oraz dobrej prognozy dla sytuacji polskiej złotówki. Polska złotówka powinna się umacniać, a dolar będzie słabnąć – przewidywał Paweł Satalecki.
W drugiej części audycji w studiu spotkali się Marek Borzestowski, przewodniczący rady nadzorczej InteliWISE, która zajmuje się sztuczną inteligencją oraz Marcin Duszyński, prezes zarządu Capital One Advisers, Autoryzowanego Doradcy na rynku NewConnect. Obaj radzili, jak pomagać tym, którzy mają pomysł na innowacyjne projekty.
Marcin Duszyński zwrócił uwagę na fakt, że obecnie łatwiej znaleźć pieniądze na finansowanie własnych pomysłów niż to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Radził, aby korzystać ze środków Unii Europejskiej. – Teraz mamy do czynienia z dużym napływem środków inwestycyjnych z Unii Europejskiej. Jest to na tyle unikalne wydarzenie dla historii naszego kraju, że należy poważnie wziąć to pod uwagę planując nowe przedsięwzięcie – powiedział.
Marcin Duszyński zaznaczył również, że w przypadku pozyskiwania zewnętrznego finansowania, ważne jest, aby rola inwestora kapitałowego nie ograniczała się jedynie do wkładu finansowego. Inwestor kapitałowy, poza środkami pieniężnymi, powinien wnieść do spółki wartość dodaną, jaką bez wątpienia jest wiedza na temat rynku, umiejętność zarządzania czy budowania wartości spółki.
Całość audycji dostępna jest pod adresem polskieradio.pl
Audycji „Bardzo Ważny Projekt” można słuchać od poniedziałku do czwartku o 18.45. Polecamy.

arrow Wstecz

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej