Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  CENTRUM KLIMA S.A.

Sprzedaż kontrolnego pakietu akcji do Lindab Group

Od roku 2007 działaliśmy jako doradca finansowy i transakcyjny Centrum Klima S.A., jej Zarządu i Założycieli. W 2012 roku jako doradca finansowy i transakcyjny doradzaliśmy wiodącym Akcjonariuszom przy sprzedaży kontrolnego pakietu akcji w spółce publicznej do inwestora branżowego, grupy Lindab AB.

Wartość transakcji wyniosła ponad 60 mln złotych.

Centrum Klima S.A. to wiodący na polskim rynku oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych wykorzystywanych przede wszystkim w budownictwie. Firma działa na rynku wentylacji i klimatyzacji od 1995 roku, a od 2009 akcje spółki notowane były na GPW w Warszawie. W okresie realizacji transakcji Centrum Klima prowadziła jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w swoim sektorze w Europie, zatrudniając ok. 200 pracowników. Działalność Spółki obejmuje dwa podstawowe obszary: produkcję elementów instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnych oraz dystrybucję szerokiej gamy komplementarnych produktów stosowanych w instalacjach wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Centrum Klima oferuje produkty spełniające najsurowsze normy, ponadto Spółka wdrożyła system zarządzana jakością ISO 9001:2008. Dzięki dbałości o produkty, Centrum Klima była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach za innowacyjność i jakość. Spółka otrzymała m.in. tytuły: Perły Polskiej Gospodarki, Jakość Roku oraz Lider Innowacji.

W 2012 roku spółka została przejęta przy naszym udziale przez światowego potentata w dziedzinie wentylacji, firmę Lindab AB i weszła w skład międzynarodowej grupy, przyczyniając się istotnie do zwiększenia pozycji Lindab na rynku polskim.

Lindab to wiodąca firma wentylacyjna, oferująca rozwiązania w zakresie energooszczędnej wentylacji i zdrowego klimatu w pomieszczeniach w Europie. Historia Lindab sięga ponad 60 lat, kiedy w 1956 roku w Lidhult w Szwecji założono warsztat obróbki blach; na przestrzeni lat Lindab rozwinął się z małego warsztatu w międzynarodową spółkę publiczną. Stalowe systemy wentylacyjne produkowane przez Lindab jako pierwsze na świecie zostały objęte prestiżowym certyfikatem Eurovent potwierdzającym zgodność procesów, maszyn, surowców, przyrządów pomiarowych ze standardami Norm Europejskich. Lindab posiada również certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001.

Nabycie spółki Centrum Klima S.A. wzmocniło pozycję Lindab AB w obszarze systemów wentylacji kanałowej oraz dystrybucji.

Klient:

CENTRUM KLIMA S.A.

Adres www:

lindab-polska.pl

Rodzaj transakcji:

M&A (fuzje i przejęcia)

Wartość transakcji:

ponad 60 mln PLN

Inwestor

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej