Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  SOCIETE GENERALE ASSET MANAGEMENT

Przejęcie większościowego pakietu akcji Konsalnet S.A.

W 2009 roku jako doradca finansowy i transakcyjny doradzaliśmy Funduszowi Société Générale Asset Management przy nabyciu większościowego pakietu akcji spółki świadczącej usługi ochroniarskie, Konsalnet S.A.

Wartość transakcji nie została ujawniona publicznie.

W okresie realizacji transakcji Société Générale Asset Management stanowiła należącą do Société Générale – jednej z wiodących europejskich grup finansowych, firmę zarządzającą funduszami inwestycyjnymi i aktywami o łącznej wartości ponad 250 mld EUR, inwestującą w średniej wielkości przedsiębiorstwa na rynkach Europy Środkowo- Wschodniej.

Konsalnet S.A. to lider rynku ochrony w Polsce, działający na rynku od 1994 roku. Na początku swojej działalności Spółka funkcjonowała jako agencja ochrony nakierowana na świadczenie usług dla biznesu. W okresie realizacji transakcji obszar działania firmy Konsalnet był podzielony jest na pięć regionów, w obrębie których fizycznie chronionych było ponad 3700 obiektów, takich jak placówki handlowe, budynki biurowe, banki i obiekty przemysłowe. Usługi monitoringu obejmowały ok. 64 000 obiektów stacjonarnych, przedsiębiorstwo zatrudniało ponad 20 tys. osób na terenie całej Polski, dysponując oddziałami we wszystkich województwach, będąc w posiadaniu ponad 500 pojazdów konwojowych. Łączne przychody grupy kapitałowej sięgały 750 mln PLN. Konsalnet to laureat m.in. tytułów „Solidna Firma” i „Solidny Partner”. W grudniu 2018 roku firma otrzymała nagrodę specjalną „Diament CSR”. Nagrodę tę co roku przyznaje się tym przedsiębiorstwom, które wdrażają idee odpowiedzialnego biznesu i wyróżniają się działaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Transakcja nabycia Spółki Konsalnet S.A stanowiła kolejny etap realizacji strategii funduszu, który w 2008 roku nabył przy naszym udziale Agencję Ochrony Skorpion Security. Fundusz utworzył w ten sposób jedną z największych grup ochrony w Polsce, a przejęcie Konsalnetu stanowiło największą transakcję na rynku usług security w Europie Środkowej.

Klient:

SOCIETE GENERALE ASSET MANAGEMENT

Adres www:

societegenerale.com/en

Rodzaj transakcji:

M&A (fuzje i przejęcia)

Cel akwizycyjny

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej