Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  SOCIETE GENERALE ASSET MANAGEMENT

Przejęcie większościowego pakietu udziałów

W 2008 roku jako doradca finansowy i transakcyjny doradzaliśmy Funduszowi Société Générale Asset Management przy nabyciu większościowego pakietu udziałów spółki świadczącej usługi ochroniarskie, Agencja Ochrony Skoropin Security.

Wartość transakcji nie została upubliczniona.

W okresie realizacji transakcji Société Générale Asset Management stanowiła należącą do Société Générale – jednej z wiodących europejskich grup finansowych, firmę zarządzającą funduszami inwestycyjnymi i aktywami o łącznej wartości ponad 250 mld EUR, inwestującą w średniej wielkości przedsiębiorstwa na rynkach Europy Środkowo- Wschodniej.

Agencja Ochrony Skorpion Security to specjalizująca się w szeroko pojętym zakresie ochrony i mienia, w okresie realizacji transakcji znajdująca się na 4-5 miejscu na polskim rynku firm ochroniarskich. W ofercie Spółki zanjduje się usługa stałego monitorowania obiektów, świadczenie usług w zakresie kompleksowej ochrony mienia i osób oraz konwojowanie wartości pieniężnych. Na dzień transakcji Agencja Ochrony Skorpion Security miała kilka procent udziału w rynku.

Transakcja nabycia większościowego pakietu udziałów w Agencji Ochrony Skorpion Security stanowiła pierwszy krok w realizacji strategii Funduszu Société Générale Asset Managemen, który zapowiedział konsolidację rynku usług ochroniarskich.

Klient:

SOCIETE GENERALE ASSET MANAGEMENT

Adres www:

societegenerale.com/en

Rodzaj transakcji:

M&A (fuzje i przejęcia)

Cel akwizycyjny

AGENCJA OCHRONY SKORPION SECURITY

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej