Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  NV SPORTS DIRECT

Nabycie lidera rynku sprzedaży detalicznej w Austrii

W latach 2012 – 2013 przeprowadziliśmy dla SportsDirect.com analizę rynku europejskiego pod kątem potencjalnych przejęć. W wyniku naszych działań, które prowadziliśmy we współpracy z partnerem w Austrii, doszło do zamknięcia transakcji przejęcia lidera rynku austriackiego. Wartość transakcji przejęcia wyniosła 40,5 mln EUR.

SportsDirect.com jest międzynarodowym dystrybutorem detalicznym odzieży i obuwia sportowego, jednym z największych graczy w skali globalnej, oraz liderem rynku w Wielkiej Brytanii. SportsDirect.com dynamicznie rozwija sieć detaliczną m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Holandii, Francji, Portugalii, Słowenii, na Cyprze, na Węgrzech, w Czechach, Austrii i w Polsce. Oprócz największych światowych marek sportowych, Sports Direct posiada w asortymencie produkty ekskluzywnych marek z kategorii moda i wypoczynek przeznaczonych dla kobiet i mężczyzn. SportsDirect nalezy do grupy kapitałowej Frasers Group plc, która ma zdywersyfikowany portfel markowych sklepów sportowych, fitness, lifestyle’owych premium i luksusowych w ponad dwudziestu krajach oraz prowadzi sprzedaż w kanale online.

Sport Eybl & Sports Experts GmbH (SSG) z siedzibą w Wels to największy sprzedawca artykułów sportowych w Austrii. W okresie realizacji trasnakcji posiadał łącznie 55 oddziałów w Austrii i Niemczech.

Dzięki przejęciu, SportsDirect.com wchodząc na rynek austriacki przejął w nim wysoki 25% udział.

Klient:

NV SPORTS DIRECT

Adres www:

sportsdirect.com

Rodzaj transakcji:

M&A (fuzje i przejęcia)

Wartość transakcji:

40,5 mln EUR

Cel akwizycyjny

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej