Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  DIRLANGO SP. Z O.O.

Nabycie większościowego pakietu udziałów w spółce LeadR Sp. z o.o.

W 2014 roku doradzaliśmy Dirlango w procesie nabycia od Cube Group większościowego pakietu udziałów w spółce LeadR Sp. z o.o.

Wartość transakcji nie została upubliczniona.

Dirlango Sp. z o.o. to założony w 2012 r. przez Łukasza Wejcherta wehikuł inwestycyjny skoncentrowany na inwestycjach w oparte na nowoczesnych technologiach projekty łączące sferę online ze sferą offline, w tym przede wszystkim w zakresie technologii mobilnych i big data. W okresie realizacji transakcji w portfelu inwestycyjnym Dirlango znajdowały się m.in.: Grupa Nesprit oferująca pełną gamę produktów programistycznych od reklamy kontekstowej, reklamy displayowej, reklam natywnych, content marketingu, urządzeń mobilnych, poczty elektronicznej, mediów społecznościowych, RTB i DMP, iTaxi aplikacja służąca do zamawiania taksówek z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, Justtag czyli uruchomiona w 2012 r. aplikacja oferująca system zarządzania programami lojalnościowymi, w tym kartami czy rabatami oraz Virgin Mobile Polska.

LeadR Sp. z o.o. to agencja interaktywna specjalizującej się w projektowaniu i realizacji kampanii direct marketingowych w Internecie. Od powstania spółka sukcesywnie budowała pozycję lidera na rynku performance marketingu, zwiększając przychody o kilkaset procent. W ramach swojej działalności spółka uruchomiła w 2012 roku projekt Leads Guardian, zwiększający konwersję landing page. Na początku 2013 roku agencja utworzyła własną markę Email Network, oferującą pełną obsługę w zakresie planowania i przeprowadzania kampanii email marketingowych. Agencja LeadR kompleksowo przygotowuje i realizuje strategie z obszaru marketingu internetowego.

Klient:

DIRLANGO SP. Z O.O.

Adres www:

dirlango.com

Rodzaj transakcji:

M&A (fuzje i przejęcia)

Cel akwizycyjny

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej