Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  ESKY.PL

Pozyskanie finansowania mezzanine, sprzedaż części udziałów

W 2014 roku doradzaliśmy eSKY w procesie pozyskania inwestora finansowego, Syntaxis Capital w celu pozyskania środków na dalszy, dynamiczny rozwój Spółki na rynkach zagranicznych oraz wykup mniejszościowego akcjonariusza.

Wartość transakcji wyniosła 10 mln EUR.

eSKY.pl S.A. to Internetowe Centrum Podróży (OTA) oferujące kompleksowy zestaw produktów i usług turystycznych, począwszy od biletów lotniczych i ubezpieczeń turystycznych poprzez rezerwacje hotelowe, wynajem samochodów i bilety kolejowe. Spółka wraz z podmiotami zależnymi prowadzi działalność na rynkach europejskich, południowoamerykańskich, północnoamerykańskich oraz w RPA. eSKY specjalizuje się w sprzedaży biletów lotniczych przez Internet, spółka opracowała i stale ulepsza własne rozwiązania technologiczne służące do sprzedaży usług turystycznych online oraz zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klientów, co pozwala na szybkie i efektywne budowanie silnej pozycji rynkowej. eSky oferuje usługi na ponad 50. światowych rynkach. Grupa eSky jest członkiem grupy agentów International Air Transport Association (IATA). Autorska wyszukiwarka eSky Travel Search umożliwia podróżującym zakup biletów ponad 1 000 linii lotniczych – zarówno regularnych, tanich oraz czarterowych, rezerwację noclegu w ponad 1,3 mln hoteli i apartamentów na całym świecie, wynajem samochodu, a także zakup ubezpieczenia podróżnego.

Syntaxis Capital jest funduszem mezzanine koncentrującym się na inwestycjach w rozwijające się spółki działające na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Fundusz dotychczas zainwestował w kilkadziesiąt podmiotów z różnych sektorów gospodarki. Od momentu powstania w 2006 roku organizował, gwarantował i prowadził inwestycje typu mezzanine w transakcjach o łącznej wartości kilku mld euro.

Klient:

ESKY.PL

Adres www:

esky.pl

Rodzaj transakcji:

M&A (fuzje i przejęcia)

Wartość transakcji:

10 mln EUR

Inwestor

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej