Transakcje M&A (fuzje i przejęcia)

Podczas kilkunastu lat działalności na krajowym i międzynarodowych rynkach kapitałowych zespół Capital One Advisers przeprowadził projekty doradcze oraz inwestycyjne w zróżnicowanych obszarach gospodarki – w sektorach produkcji, handlu i usług.

Glass-Team Sp. z o.o.

Glassteam.com.pl Polflam.pl

Glass-Team jest jednym z wiodących dostawców szkła ogniochronnego dla branży budowlanej w Polsce. Spółka prowadzi działalność z wykorzystaniem własnej technologii pod własną marką – POLFLAM. Glass-Team dostarcza specjalistyczne szkło do klientów z Polski i innych krajów Europy.

Oferta POLFLAM obejmuje szkło podstawowe float, laminowane oraz przeciwsłoneczne, do zastosowań wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Szyby POLFLAM są stosowane m.in. w drzwiach, oknach i fasadach. Produkty Glass-Team dostępne są w zróżnicowanych systemach stolarki otworowej, w tym stolarce aluminiowej, drewnianej oraz stalowej, a także w innowacyjnych rozwiązaniach montażowych opracowanych przez Spółkę.

W 2014 roku doradzaliśmy Glass-Team w procesie pozyskania inwestora finansowego – Syntaxis Capital.

Syntaxis Capital zarządza funduszami o łącznej wartości 250 mln euro i koncentruje się na inwestycjach w rozwijające się spółki działające na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Dotychczas zainwestował w kilkanaście podmiotów z różnych sektorów gospodarki, w tym GTS Central Europe, wiodącą firmę telekomunikacyjną w regionie, Axtone, globalnego lidera w produkcji buforów kolejowych lub Home.pl, wiodącą firmę hostingową w Polsce.

Wartość transakcji nie została ujawniona.

Jeżeli mają Państwo pytania zapraszamy do kontaktu telefonicznego (22) 319-56-88 lub skorzystania z formularza.