Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  ALAMO WATER POLAND SP. Z O.O.

Sprzedaż 100% udziałów do inwestora branżowego

W 2014 jako doradca finansowy i transakcyjny, doradzaliśmy właścicielowi Alamo Water Poland przy sprzedaży pakietu 100% udziałów w Spółce do międzynarodowego inwestora branżowego, Pollet Water Group.

Wartość transakcji nie została ujawniona publicznie.

Alamo Water Poland jest znaczącym dystrybutorem urządzeń do uzdatniania wody, mających zastosowanie zarówno w instalacjach domowych, jak i przemysłowych. Spółka rozpoczęła działalność w 1994 r. i szybko stała się jedną z wiodących firm w Polsce specjalizujących się w sprzedaży hurtowej produktów do uzdatniania wody. Alamo Water Poland obsługuje klientów w ponad 20 krajach, koncentrując swoją działalność na regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Spółka specjalizuje się w dystrybucji komponentów instalacji uzdatniania wody, takich jak m.in. zawory sterujące, media filtracyjne, zbiorniki ciśnieniowe.

Pollet Water Group ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży i prowadzi dystrybucję zarówno poszczególnych komponentów, jak i kompletnych systemów uzdatniania wody w całej Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Pollet Water Group jest grupą kapitałową osiągającą przychody na poziomie 170 mln euro. Grupa liczy ponad 20 firm, prowadzących działalność w branży uzdatniania wody na całym świecie. Grupa posiada oddziały w kilkunastu krajach na całym świecie, zatrudniając ponad 800 pracowników.

Klient:

ALAMO WATER POLAND SP. Z O.O.

Adres www:

shop.alamowaterpoland.com/pl-pl/dom

Rodzaj transakcji:

M&A (fuzje i przejęcia)

Inwestor

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej