Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  NIMBUS INVESTMENTS

Sprzedaż 100% udziałów do Grupy Rosti

W latach 2014-2015 doradzaliśmy funduszowi Nimbus Investments w procesie zbycia 100% udziałów w Bianor do inwestora branżowego, Grupy Rosti.

Wartość transakcji nie została ujawniona publicznie.

Spółka Bianor Sp. z o.o. została założona w 1997 roku w Białymstoku. Jej specjalizacją jest przetwórstwo tworzyw sztucznych. Produkty są stosowane w branży motoryzacyjnej, elektrotechnicznej, medycznej, opakowań, AGD oraz sektorze profesjonalnych urządzeń biznesowych. Spółka przy produkcji ofertuje pełny nadzór inżynieryjny nad projektami, włączając w to wykonawstwo form wtryskowych. Od czasu transakcji Spółka działa pod nazwą Rosti Poland Sp.z o.o. będąc największym zakładem w Grupie Rosti i jedną z najnowocześniejszych fabryk w Unii Europejskiej zatrudniającą około 1100 pracowników.

Grupa Rosti to globalna firma zajmująca się formowaniem wtryskowym tworzyw sztucznych, jest producentem kontraktowym dla niektórych wiodących światowych producentów w sektorze przemysłowym, opakowaniowym, urządzeń konsumenckich, maszyn biznesowych, motoryzacyjnym i medycznym. Posiada zakłady produkcyjne w Szwecji, Niemczech, Polsce, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Chinach i Malezji. Grupa zatrudnia około 3500 pracowników.

Nimbus Investments to holenderski fundusz inwestycyjny. Nimbus zarządza obecnie około 25 firmami, których sprzedaż wynosi od 10 do 150 milionów euro w większości krajów europejskich. Nimbus inwestuje w firmy, które znajdują się na rozdrożu w swoim rozwoju, posiadają podstawową działalność i potencjał, który można wykorzystać poprzez dodatkowy rozwój, usprawnienia operacyjne i wzrost.

Klient:

NIMBUS INVESTMENTS

Adres www:

nimbus.com/en/home

Rodzaj transakcji:

M&A (fuzje i przejęcia)

Inwestor

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej