Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  GRUPA BAUER MEDIA nabycie RANKOMAT.PL

Nabycie 100% akcji Rankomat.pl S.A.

W 2015 roku jako doradca finansowy i transakcyjny doradzaliśmy Grupie Bauer Media przy nabyciu 100% udziałów w spółce Rankomat.pl S.A.

Wartość transakcji nie została ujawniona.

„Rankomat.pl to internetowa porównywarka ubezpieczeniowa, specjalizująca się w szczególności w porównywaniu ofert ubezpieczeń samochodowych, mieszkań i domów, podróży oraz ubezpieczeń na życie. Serwis umożliwia sprawdzenie ofert większości ubezpieczycieli działających na polskim rynku, jak i zakup wybranej opcji ubezpieczenia oraz możliwość porównania ofert produktów finanowych oraz telekomunikacyjnych. Spółka powstała w 2008 roku, założona przez Jacka Olechowskiego wraz z gronem prywatnych inwestorów. W 2010 roku w spółkę zainwestował fundusz zarządzany przez 3TS Capital Partners, współpraca z którym pozwoliła Rankomat.pl zdobyć pozycję lidera na swoim rynku.

Grupa Bauer jest zarządzana przez rodzinę Bauer od momentu założenia, a w jej skład wchodzą europejskie spółki związane z różnego rodzaju działalnością biznesową, m.in.: wydawniczą, poligraficzną, radiową, internetową. Grupa Bauer Media łączy wieloletnią tradycję z nowoczesną ofertą docierając do kilkuset milionów odbiorców z całego świata, zatrudnia ponad 15 000 pracowników w kilkunastu krajach.

Zakup Rankomat.pl wzmocnił realizację strategii całej Grupy Bauer Media oraz umożliwił zbudowanie najlepszej oferty produktów ubezpieczeniowych i finansowych na polskim rynku.”

Klient:

GRUPA BAUER MEDIA
nabycie RANKOMAT.PL

Adres www:

rankomat.pl

Rodzaj transakcji:

M&A (fuzje i przejęcia)

Cel akwizycyjny

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej