Od wizji do transakcji

Działamy z wizją i wyobraźnią, dlatego zawsze osiągamy nasze cele

Doświadczenie  |  MPAY S.A.

Oferta akcji i upublicznienie na rynku NewConnect

Dla spółki mPay S.A. przeprowadziliśmy ofertę niepubliczną akcji, pozyskując w niej 2,5 mln zł. Wprowadziliśmy akcje Spółki do obrotu na rynku NewConnect w 2011 roku, a następnie pełniliśmy dla niej funkcję Autoryzowanego Doradcy.

mPay S.A. jest wiodącym polskim dostawcą rozwiązań z obszaru m-płatności. Flagowym produktem spółki jest aplikacja mPay umożliwiająca m.in. nabywanie biletów komunikacyjnych, regulowanie należności za płatne parkowanie czy zasilanie telefonicznych kont prepaid za pomocą smartfona lub tabletu. Przy świadczeniu usług mPay wykorzystuje własną platformę, która jest kompatybilna z każdą siecią komórkową i dowolnym telefonem, łatwa w użyciu i ma niski koszt dla płatnika, odbiorcy i operatora. Głównymi interfejsami dostepu są sesje USSD-tekst i głos-IVR, system mPay jest również gotowy do obsługi NFC. Od 2007 roku, spółka mPay jest koncesjonowanym agentem rozliczeniowym, uprawnionym do procesowania transakcji realizowanych za pomocą urządzeń mobilnych.Od 2013 roku Grupa „LEW” S.A. jest inwestorem strategicznym spółki mPay. We wrześniu 2016 roku Komisja Nadzoru Finansowego wydała zezwolenie na mocy którego mPay S.A. ma możliwość świadczenia usług o charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej (IP39/2016). W 2015 roku spółka uruchomiła wirtualny portfel w technologi MasterPass.

Z aplikacji mPay korzysta już ponad milion użytkowników, opłacanie parkowania przy pomocy aplikacji mPay jest możliwe w blisko 70 polskich miastach, bilety komunikacji miejskiej za pomocą mPay można kupić w ponad 100 miastach. Spółka zdobyła tytuł Fintech roku 2021 w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach kongresu Invest Cuffs.

Klient:

MPAY S.A.

Adres www:

mpay.pl

Rodzaj transakcji:

Pozyskanie kapitału i doradztwo

Inwestor

CAPITAL ONE ADVISERS W LICZBACH

SFINALIZOWANE
TRANSAKCJE

82

ŁĄCZNA WARTOŚĆ
TRANSAKCJI

2,65

MLD PLN

SPÓŁKI WPROWADZONE
NA RYNEK PUBLICZNY

34

NASZE
DOŚWIADCZENIE

21

LAT

UPRAWNIENIA I PARTNERSTWA

Pandea Global M&A

Firma Partnerska GPW
dla MSP

Autoryzowany
Doradca NewConnect

Autoryzowany
Doradca Catalyst

Polskie Stowarzyszenie
Inwestorów Kapitałowych

arrow Zobacz więcej